Engelli hibe başvurularına e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 65 bin TL’ye kadar engelli vatandaşlara engelli hibe desteği sağlayacaklarını, şimdiye kadar elden teslim edilen proje başvurularının bugün itibariyle e-Devlet üzerinden yapılabileceğini belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yapmış olduğu yazılı açıklamada, 65 bin TL’ye kadar engelli yurttaşlara hibe desteği sağladıklarını belirterek, ‘engelli hibe desteği’ müracaatlarının bu sene artık e-devlet üzerinden yapılacağını belirtti.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan 'kişisel bilgilerinizi paylaşmayın' uyarısı -  Son Dakika Ekonomi Haberleri

2014 senesinden bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini kaydeden Selçuk, “Bu kapsamda, elden ya da posta yolu ile almış olduğumuz engelli hibe desteği müracaatlarını engelli halkımızın evlerinden çıkmadan da müracaat yapabilecekleri e-Devlet platformuna taşıyarak online müracaat yapmalarını sağlamaktayız. Bu sayede daha fazla engellimizin girişimciliğine destek olmak istiyoruz” diye konuştu.

‘HAYALLER ENGELSİZDİR’ DİYORUZ’


Vatandaş odaklı hizmet sunumuna önem verdiklerini belirten Selçuk, şunları kaydetti:

Ülkemizin kendi kaynaklarıyla oluşturmuş olduğu ve geniş bir hedef kitleye hizmet veren e-Devlet faaliyetlerine ‘engelli hibe desteği’ müracaatsunu eklemiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

Kullanıcı dostu ara yüzüyle birlikte en hassas gruplar içerisinde yer alan engelli halkımızın bulundukları yerlerden kolayca müracaat yapmasını sağlamak amacı ile oluşturulan sistem sayesinde engellilerimize bir kolaylık daha sunmuş oluyoruz.

Bugün itibariyle müracaatları almaya başlıyoruz.’Hayaller engelsizdir’ diyoruz. Engelli halkımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. (DHA)

Daha fazla haber için TIKLAYINIZ..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir